Інші трипільські поселення у Вінниці та поблизу

Залишки трипільських поселень простежено також на підвищеннях лівого (територія лікарні ім. Ющенка) і правого (неподалік від вищезгаданої пізньопалеолітичної стоянки) берегів гирла Вишенькиi, а також на південно-західній околиці міста, на першій надзаплавній терасі лівого берега Вишеньки, праворуч і ліворуч Барського шосеii.
Багато трипільських пам’яток відомо й у найближчих околицях Вінниці. В районі села Луки-Мелешківської (за 4 км на південь від міста) в середині 80-х рр. ХХ ст. знайдено й обстежено два трипільських поселення. Одне з них – пізнє – розташоване в урочищі Сулимин ставок, а інше – в урочищі Загориiii. Додаткове вивчення останньої пам’ятки у 1989 р. показало, що поселення займало площу близько 20 га. Його східні околиці зруйновані будівництвом Києво-Балтської залізничної колії наприкінці ХIХ ст. На цій території зафіксовано шматки глиняної обмазки трипільських будівель та маловиразні уламки керамічного посуду.
Неподалік від Писарівки, в урочищі Дубина, на схилі пагорбу між двома струмками, також зафіксовано трипільську пам’ятку IV – III тис. до н. е.i
Поселення бронзового віку (II тис. до н. е.) у Вінниці виявлене лише одне – на лівому березі Південного Бугу, в районі педучилища.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →