Вінницька реміснича управа

Перша згадка про Вінницьку ремісничу управу в документах магістрату датується 1846 роком. Головою управи на той час був міщанин Мосаковський.
Єврейський різницький цех нараховував 11 членів. Існував цех каретного виробу. Цехмістром його згадується Франц Зелінський, а майстрами, з-поміж інших, — старовіри Іван Головін та Федір Парфілов.
15 березня 1858 р. у віці 69 років помер майстер музичних інструментів (корегатор) Валентій Садецький, уродженець Варшави, який впродовж 30-ти років мешкав у Вінниці, де організував і утримував майстерню для налагодження музичних інструментів.
У зв’язку з активізацією зовнішньої торгівлі сільськогосподарськими продуктами через одеський порт на Правобережній Україні з’явився досить потужний попит на транспортні послуги. Єдиним видом транспорту на той час були запряжені волами або кіньми підводи. Вінницькі мешканці брали активну участь в зазначеному процесі. З одного боку, багаті купці займалися гуртовою торгівлею, доставляючи великі партії товарів як в Одесу, так і з Одеси на місцеві ринки. З іншого – незаможні міщани, маючи, на відміну від селян, особисту свободу, наймалися до багатших як чумаки. Деяку інформацію з цього приводу містять вінницькі маклерські контрактові книги.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →