Страйки та націонал-соціалістичні рухи

Протягом 1906 р. страй­кували робітники ряду підприємств Вінниці. Страйки ці бу­ли більш організованими, ніж у 1905 р. Намагаючись приборкати робітників, власники підприємств все частіше закри­вають свої заводи та фабрики. Так, коли 11 квітня 1906 р. застрайкували робітники Вінницької тютюнової фабрики, її власник Зільберштейн закрив підприємство.
Протягом 1907 р. революція в Росії йшла на спад. З черв­ня 1907 р. царський уряд розігнав II Державну думу та за­арештував депутатів від соціал-демократичної партії. В краї­ні встановився режим жорстокої реакції.
У травні 1908 р. вінницькі робітники таємно організували маївку за містом у П’ятничанському лісі, де обговорювали тактику боротьби проти царизму в складних умовах реакції. В кінці листопада 1908 р. поліція вчинила новий наліт на соціал-демократичну організацію міста і заарештувала її чле­нів. Одночасно було конфісковано шрифт нової підпільної друкарні та набір листівок. У період реакції у Вінницю в значній кіль­кості завозилися революційні видання, в тому числі й газети.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →