Протягом 1906 р. страйкували робітники ряду підприємств Вінниці. Страйки ці були більш організованими, ніж у 1905 р. Намагаючись приборкати робітників, власники підприємств все частіше закривають свої заводи та фабрики. Так, коли 11 квітня 1906 р. застрайкували робітники Вінницької тютюнової фабрики, її власник Зільберштейн закрив підприємство.
Протягом 1907 р. революція в Росії йшла на спад. З червня 1907 р. царський уряд розігнав II Державну думу та заарештував депутатів від соціал-демократичної партії. В країні встановився режим жорстокої реакції.
У травні 1908 р. вінницькі робітники таємно організували маївку за містом у П’ятничанському лісі, де обговорювали тактику боротьби проти царизму в складних умовах реакції. В кінці листопада 1908 р. поліція вчинила новий наліт на соціал-демократичну організацію міста і заарештувала її членів. Одночасно було конфісковано шрифт нової підпільної друкарні та набір листівок. У період реакції у Вінницю в значній кількості завозилися революційні видання, в тому числі й газети.
Страйки та націонал-соціалістичні рухи


« Збройна сутичка з Анархістами-Комуністами ← → Підготовка збройного повстання у Вінниці »