Поштовх до революції після 1905 року

Поштовхом до початку революції були події 9 (22) січня 1905 р. Страшна звістка про кривавий злочин царизму з блис­кавичною швидкістю облетіла всю країну. Робітничий клас піднімався на бороть­бу проти самодержавства, почалися масові страйки і демон­страції.
З середини січня 1905 р. спалахнули страйки і на підпри­ємствах Поділля. Застрайкували робітники ряду підпри­ємств Вінниці. Робітничий рух у місті, що почався на знак протесту проти кривавих подій у Петербурзі, продовжував наростати протягом лютого, березня і квітня. Страйкарі Вінниці висували економічні та політичні вимоги: підвищення заробітної плати, скорочення робочого дня, поліпшення умов праці, запровадження загального виборчого права, свободи друку, зборів і т. д.
Особливо активізувалася боротьба вінницьких робітників та ремісників у квітні 1905 р. Робітники механічного заводу «Молот», пивоварного, цегельних заводів та ряду інших підприємств проводили мітинги та збори, на яких обговорювали умови роботи та життя, формулювали вимоги до капіталістів, вирішували питання про шляхи участі у загальноросійській революційній боротьбі пролетаріату. Слідом за робітниками йшли ремісники, які висували в основному економічні вимоги. Так, 25 квітня більшість ремісників і прикажчиків Вінниці припинили роботу. Страйкарі вимагали збільшити заробітну плату, зменшити робочий день, поліпшити умови праці.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →