Розміри торгівлі та магазини

Більшість торговельних закладів зосереджувалася в районі Поштової вулиці та Тюремної площі (Жовтнева), проте деякі з них розташовувалися і на міських околицях.
За ці роки зростає кількість купців, збільшуються розміри їхніх капіталів. Відомо, наприклад, що в 1883 р. міська управа продала документів, які давали право на заняття торгівлею, на суму 27314 крб, а в 1893 році – вже на суму 38500 крб.
Про розвиток торгівлі свідчить і такий факт. Якщо в 1882 році максимальний річний обіг купецького торговельного підприємства складав 15 тис. крб, то в 1899 році торговельний обіг закладів лише одного купця Шапіро складав 60 тис. крб. Серед значних купців того часу слід відзначити С. П. Шабанова (річний обіг 48631.53 крб), Е. А. Штарка (40 тис. крб) та ін. Примітною рисою того часу був вихід на місцеві ринки купців з Росії, Білорусії, Литви та інших районів. Так, у 1880 році Петербурзьким торговим домом братів І. і М. Коробкових у Вінниці (район залізничного вокзалу) було відкрито оптовий склад спирту. У 1886 році тут вів жваву торгівлю полоцький міщанин.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →