У 1861 році в Росії було скасоване кріпосне право

Як відомо, у 1861 році в Росії було скасоване кріпосне право. Незважаючи на обмеженість і непослідовність реформ 60-х років, вони створили певні умови для швидкого соціально-економічного розвитку країни.
Позитивні зміни торкнулися і Вінниці. За пореформені роки місто перетворилося на торгово-промисловий центр Подільської губернії. Процес урбанізації спочатку був повільним, але з часом набрав обертів, і напередодні революційних потрясінь 1917 р. місто за основними показниками соціально-економічного та культурного розвитку стало першим в краї. Про зростання його ролі свідчить хоча б те, що з початку 60-х років до початку нового століття його населення збільшилося втричі, а в 1917 р. досягло 60 тис..
Проте одразу після реформи Вінниця являла собою невеличке місто з населенням близько 11 тис. чол., яке займалося кустарним ремеслом, дрібною торгівлею та сільським господарством на приміських ділянках землі. У місті було кілька млинів, круподерня, маслоробні та олійні, винокурний, пивоварний, ми­ловарний, два цегельно-черепичних заводи, а також кілька дрібних деревообробних та лимарних кустарних майстерень.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →