С. Ф. Русової (1856 — 1940)

У спогадах визначного педагога, літературознавця, мистецтвознавця, громадського і державного діяча С. Ф. Русової (1856 — 1940) є сторінки, присвячені Вінниці. Вони немов овіяні поезією, щемливим почуттям утраченого раю, бо писалися у вигнанні, далеко від України. Вінницькі сторінки рясніють чудовими пейзажами, соковитими побутовими малюнками, іменами багатьох вінничан – громадських, культурно-освітніх, мистецьких діячів того часу – початку ХХ ст.
С. Ф. Русова разом з чоловіком Олександром Олександровичем – відомим педагогом, статистиком, громадським діячем, придбали у Вінниці, на Старому місті, садибу, де й перебували щоліта з 1909 по 1917 р. “у себе вдома”, наїжджаючи з Києва.

ФОТО С. Русової

С. Ф. Русова – автор концепції національної освіти, нової української школи, наукових праць з педагогіки, програм, підручників, методик. Кілька разів вона перебувала під слідством. Співредактор педагогічного журналу “Світло”, що виходив з 1910 р. У роки визвольних змагань – член Центральної Ради, очолювала два відділи: позашкільної освіти і дошкільного виховання. Була головою Всеукраїнської вчительської спілки. У 1919 р. викладала в Кам’янець-Подільському університеті. Окрім педагогічних публікацій, їй належить велика кількість літературно-критичних нарисів, праць з історії та ін. У Вінниці видала книжки: “Початковий підручник французької мови” (1918), “Коротка історія українського письменства” (1919) і переклад твору Г. Сенкевича “Івась Музика” (1920).

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →