Розбудова міста в 1911 - 1913

Найбільш видатними в плані розбудови міста були 1911 та 1913 рр. Саме в 13-му році розроблено проект кооперативного будинку вартістю 285 тис. крб і визначена загальна вартість кожної квартири та розміри щорічних внесків.
З метою залучення коштів на розвиток міста міський голова Оводов звернувся до американського консульства з пропозицією американським капіталістам реалізувати дозволену Вінниці позику в 325 тис. крб.
Обсяги та стилістика забудови Вінниці рубежу ХІХ — ХХ ст. свідчать про вагоме значення цього періоду для формування міста, що становить чільний фактор своєрідності і відповідає загальноєвропейській спадщині великих міст.
Внаслідок розвитку промислового та фінансового капіталу Вінниця перетворилася на значний адміністративний та діловий центр. Сюди почали приїжджати поміщики, капіталісти, комівояжери у різних справах. Так виникла потреба в готелях. У 1912 році у Вінниці їх було вже шість. Однією з найоригінальніших архітектурних споруд у Вінниці був і залишається готель «Савой» (нині готель «Україна»), будівництво якого закінчили в 1912 році. Це великий шестиповерховий будинок, обладнаний центральним водяним опаленням та електричним ліфтом, що було на той час технічною новинкою у Вінниці. У 1917 році місто за назвами готелів нагадувало маленький Париж: “Франсуа”, “Гранд-Отель”, “Савой”, “Центральний”, “Європа”, “Пассаж”, “Континенталь”,”Марсель”, “Паласт”, “Бель-Вю”.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →