Лікарня для душевно хворих

З ім’ям Пирогова зв’язане заснування у Вінниці одного з найбільших медичних закладів — лікарні для душевнохворих. М. І. Пирогов взяв активну участь у виборі місця для лікарні. В 1897 р. лікарню було відкрито. Вона обслуговувала три губернії — Київську, Волинську та Подільську, мала велике польове й городнє господарство, млин, цегельню та майстерні. В садибі навколо лікарні було посаджено великий парк. Безперечно, це був один з небагатьох добре обладнаних медичних закладів царської Росії. Тут працювали видатні вітчизняні психіатри, які внесли значний вклад у теорію і практику психіатрії.
Першим директором лікарні був В. П. Кузнецов, який доклав чимало зусиль, щоб перетворити лікарню на зразковий медичний заклад. З 1897 р. по 1900 р. у психіатричній лікарні працював молодшим ординатором Олександр Іванович Ющенко, ім’я якого пізніше було присвоєно лікарні. О. І. Ющенко — видатний вчений, дійсний член Академії наук УРСР, перший психіатр-академік, його книга «Суть душевних хво­роб і біохімічне дослідження їх» (1911) була однією з перших на цю тему в Європі.
З 1897 по 1905 р. у психіатричній лікарні під наглядом охранки перебував П. К. Запорожець — один із перших українських марксистів, організаторів “Союзу боротьби за визволення робітничого класу».

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →