Перший трамвай

14 жовтня 1913 р. трамвайний рух у Вінниці був відкритий. В перші роки по трамвайній лінії курсувало 6 вагонів. Право безкоштовного проїзду мали тільки чини поліції.
На початку XX ст. у Вінниці поліпшилися й інші засоби зв’язку. Почала працювати телефонна станція на 130 номерів, а також два телефони-автомати на вокзалі і в міському суді. Спочатку вона обслуговувала лише державні установи. Телефони мали також великі підприємства та заможні громадяни. Тариф оплати за користування телефоном був у розмірі 10 коп. за кожну версту. У 1913 р. телефонний зв’язок з’єднував місто із Жмеринкою та Літином.
Дещо зроблено було і в справі впорядкування міста: центральні вулиці забруковано, тротуари вимощено цеглою або цементними плитами, розбито міський парк. Провадилися роботи з озеленення міста. На Поштовій та Замостянській вулицях було створено бульвари. Дерева та кущі висаджували і на інших вулицях. Однак, незважаючи на сприятливі умови, озеленення Вінниці йшло повільно. Тільки 9,4 % вулиць були обсаджені деревами, а єдиний невеликий міський парк служив в основному для прогулянок та розваг міської знаті.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →