Педагоги Реального училища

Першим директором реального училища був статський радник Я. Й. Нємец,
чех за національністю (освіту отримав у Мюнхенській королівській академії промисловості та мистецтва), який обіймав цю посаду з 1890 по 1899 р. Після нього училище очолював статський радник П. О. Турчанінов, кандидат С.-Петербурзького університету, а пізніше — статський радник Г. А. Ляхницький, власник диплому першого ступеня С.-Петербурзького університету.
Закон Божий викладав священик і педагог І. О. Шипович, автор ряду наукових праць з історії Поділля. Певний час він очолював археологічну комісію при міській управі.
У 1896 р. в училищі став викладати малювання В. Ф. Коренєв. Він був талановитим організатором навчально-виховного процесу, громадським і культурним діячем, керував художньою студією, в якій навчався відомий згодом художник Натан Альтман. Студійці-реалісти у 1913 р. на II Всеросійській виставці в Києві отримали золоту медаль.
В. Ф. Коренєв є одним із засновників Вінницького краєзнавчого музею. Першу музейну експозицію для відвідувачів було відкрито в його квартирі на Малій Дворянській вулиці (нині вул. Грушевського). Крім того, В. Ф. Коренєв очолював вінницьке товариство споживачів. У 1920 р. він виїхав до Болгарії.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →