Навчальний процес в реальному училищі

Першого року навчання (1890) в училищі нараховувалося 150 учнів, а в наступні роки контингент дещо зростав. У 1897 р. тут уже навчалося 282 учні. Здобували освіту діти переважно із заможних родин. Для дітей з малозабезпечених сімей значним бар’єром для вступу була плата за навчання — 50 крб. на рік та відсутність загальної підготовки.
Діти дворян та буржуазії вступали сюди переважно після закінчення повітових училищ, маючи до того ж і всебічну домашню підготовку.
У спогадах випускника цього училища Г. Г. Брілінґа йдеться про умови, в яких навчався його друг, син присяжного повіреного Вінницького окружного суду. Його сім’я жила в просторому будинку по вулиці Пушкіна. Для сина у напівпідвальному приміщенні був обладнаний гімнастичний зал з різноманітними спортивними знаряддями, поруч — столярна і слюсарна майстерні. Щоденно з ним займалися тренер і два майстри з технічної справи. Для навчальних занять була класна кімната з партою, дошкою та набором для моделювання. До послуг дітей — велика домашня бібліотека.
З річного звіту реального училища за 1897 р. довідуємося, що до закінчення курсу вибуло 40 учнів, і в шостому (випускному) класі навчалося лише 16 чоловік. З них 14 отримали атестат про закінчення. Серед випускників найвищий відсоток — діти дворян, чиновників, купецтва.
У навчальній програмі училища головне місце посідали предмети природничого і математичного ци­клів, а також російської мови.
На початку XX ст. у Вінницькому реальному училищі відкрили сьомий спеціальний клас, в якому учні готувалися до вступу в технічні вищі навчальні заклади.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →