Кінотеатри, або "ілюзіони", та театр

Значною подією в куль­турному житті міста було відкриття в 1910 р. спеці­ально збудованого і добре обладнаного міського теат­ру. До Вінниці почали приїздити театральні колективи з великих міст країни.
У цей же час у Вінниці з’являються стаціонар­ні кінотеатри — «ілюзіони». Перший ілюзіон “Амбрось” був відкритий в 1911 р. співвласниками — дворянкою Є. К. Добржанською та приватним повіреним К. Ф. Ловицьким.

Заснований він був на садибі міського лікаря М. Ф. Недєльського, який мешкав по вулиці Б. Хмельницького (нумерації будинків на той час не існувало).
Цього ж року починає працювати ілюзіон інженера-механіка Г. В. Ізвєкова. Кінотеатр діяв в одному із будинків по вул. Поштовій.
Прибутки перших власників ілюзіонів не давали спокою іншим підприємливим людям міста, й нові кінотеатри відкривалися один за одним.
У 1913 р. новий кінематограф було відкрито на Миколаївському проспекті (тепер вул. Соборна). Кінотеатри демонстрували в більшості закордонні, а також перші вітчизняні фільми. Їх показ супроводжувався грою на скрипці та піаніно. Напередодні 1917 р. діяло п’ять стаціонарних і один літній кінотеатри.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →