Ярмарки в період 1857-1901 р.

Проте, незважаючи на різноманітні перешкоди, в розвитку різних видів торгівлі — базарної, ярмар­кової та постійної (стаціонарної) — спостерігаються значні зрушення. Як і раніше, помітне місце в житті міста відігравала ярмаркова торгівля: збільшувалася кількість ярмарків та зростав товарообіг. Зокрема, відомо, що в 1857 р. в місті налічувалося 4 щорічних семиденних ярмарки, які відкривалися 2 лютого, 9 березня, 6 серпня і 1жовтня.
У 1887 році діяло 9 ярмарків, але за своїм обігом вони були все ще незначними. В 1895 році у Вінниці було вже 11 одноденних ярмарків: Новоріч­ний (1 січня), Стрітенський (2 лютого), Середопустний, Провідний, Вознесенський, Казанський (8 липня), Маковіївський (1 серпня, 1 вересня), Воздвиженський (14 вересня), Кузьмо-Дем’янський (1 листопада, 14 грудня). Втім одноденні ярмарки в умовах розвитку товарного виробництва вже не могли виконувати покладені на них функції. Тому, враховуючи численні побажання купців, подільський губернатор звертався з офіційним проханням до генерал-губернатора про збільшення тривалості існуючих у місті двох одноденних ярмарків (Воздвиженського і Троїцького) до 14 днів. Але, зважаючи на думку податкового інспектора Вінницького повіту, ця пропозиція була визнана недоцільною, оскільки названі ярмарки за своїми строками співпадали з уже існуючими у Вінницькому повіті. Окрім того, з розвитком залізничних шляхів сполучення існувала небезпека відтоку товарів на ринки інших міст та сіл. Місцева влада вирішила приурочити відкриття нового ярмарку до щорічної виставки Подільського товариства сільського господарства і с/г промисловості, яка розпочинала свою роботу на початку вересня. За задумом організаторів ярмарку, поміщики та селяни, які брали участь у виставці, змушені були б реалізовувати свою продукцію на ярмарку.
Подільський губернатор резолю­цією від 6 липня 1901 р. дав дозвіл на відкриття у Вінниці 14-денного ярмар­ку. Офіційне його відкри­ття було призначене на 1 вересня 1901 року. Місцем ярмаркової торгівлі визначили Велику Олександрівську вулицю (нині — проспект Коцюбинсько­го) і прилеглі до неї незаселені міські землі.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →