Д. В. Маркович (1848 — 1920)

З того самого 1909 р. у Вінниці оселився і постійно жив близький знайомий Русових, відомий письменник, громадський і державний діяч Д. В. Маркович (1848 — 1920). Він організував у місті громаду прихильників української національної справи. Брав участь у кооперативному русі, організував і очолив кооперативний “Союзбанк”.

У листопаді 1913 р. Д. В. Марковича було затверджено на посаді члена обліково-позикового комітету Вінницького відділення держбанку. Окрім державної служби, він виконував обов’язки земського гласного, переймався проблемами шкільної освіти, послідовно виступав за навчання дітей у школі рідною мовою.
У травні 1917 р. у Вінниці було обрано губернську Раду, а з-поміж її членів – виконавчий комітет. Головою Ради обрали Д. В. Марковича. У період Центральної Ради він обіймав посаду Головного прокурора України, за гетьманату – прокурора Генерального суду, а в дні перебування уряду УНР у Вінниці – міністра юстиції. Був активним учасником заснування у місті осередку “Просвіти”. Не полишав і літературної праці: писав нові оповідання, нариси, друкувався в періодичній пресі. Тут написав “Лист до читача”, в якому висловлював свою надію на світле майбутнє “коханої України”.
Помер письменник 9 грудня 1920 р., поховали його на міському кладовищі.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →