Хімічні підприємства та взуттєва фабрика

Широкий розвиток бурякосіяння вимагав збільшення виробництва мінеральних добрив. У червні 1910 року у Вінниці виникло акціонерне товариство, яке приступило до будівни­цтва суперфосфатного заводу. Вже в 1912 р. завод дав першу продукцію. Він являв собою одне з найзначніших хімічних підприємств країни і був обладнаний за останнім словом то­дішньої науки і техніки. До Першої світової війни тут щороку вироблялося 625-750 тис. пудів суперфосфату та 60 тис. пудів сірчаної кислоти. Валова продукція заводу в грошовому виразі у 1913 — 1914 рр. становила 678297 крб.
З підприємств легкої промисловості слід згадати взуттєву фабрику «Ястреб» (сьогодні на її території торговельно-розважальний комплекс Магіцентр), засновану в 1912 році Ярошинським. Працювала вона в основному на продукції місцевого шкіряного заводу.
Незважаючи на воєнні дії, відомий київський цукрозаводчик Л. Бродський викупив у міської думи 35 десятин землі між залізничним вокзалом та Тяжиловом для будівництва цукрово-рафінадного заводу. Для його зведення виникло акціонерне товариство з капіталом у 5 млн. карбованців. Завод був розрахований на виробництво 15 млн пудів рафінаду на рік.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →