Розвиток банків та інших фінансових установ

Розвиток капіталістичних відносин супроводжувався поя­вою мережі кредитно-банківських установ, які обслуговували не лише місто, але й Вінницький повіт. У 1881 році був заснований Вінницький міський банк з капіталом у 10 тис. карбованців. Поповнення банку капіталом відбувалося за рахунок продажу міських земель для забудовників. У 1905 році відкрилася філія російського торгово-промислового банку. Ще чотири належало місцевим багатіям.
Діяли різні фінансово-кредитні і страхові товариства: Вінницьке товариство взаємного кредиту, два ощадно-кредитні товариства, взаємно-допоміжна страхова каса, ощадна каса для службовців і робітників Вінницького казенного винного складу; діяли контори Російського страхового товариства, Північного страхового товариства, товариств “Саламандра”, “Росія”, “Якір”, страхування від вогню, Варшавського страхового товариства, Московського товариства страхування, страхового товариства акціонерів. Санкт-Петербурзьке аукціонне товариство відкрило у Вінниці в травні 1912 р. філію з аукціонним залом.
Завдяки промислово-торговому розвитку бюджет міста щорічно зростав. Якщо у 1900 році він складав 60 тис. крб, то у 1911 – 256785 крб і в 1914 – 482000 крб. На 1917 рік було закладено з корекцією на інфляцію 1 млн. крб.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →