Другий та третій осередки давніх поселень

Другий осередок простежується в районі Сабарівського мису, утвореного лукою Південного Бугу. Тут, по обох берегах ріки, люди мешкали від доби енеоліту (трипільська культура). Цю місцевість надовго обжило населення за скіфських часів (VII – VI ст. до н. е.), яке збудувало одне велике земляне городище і розпочало будівництво другого.
Третє скупчення археологічних старожитностей простежується від гирла Віннички до мосту на Старе місто, де також за доби Трипілля мешкало давньоземлеробське населення. Можливо, у цьому місці жили люди в епоху бронзи, залишивши по собі невиразні сліди у вигляді поховання на “Литовському замку”, про що йшлося вище. Скелястому пагорбу, котрий у давні часи височів над зручною широкою заплавою Південного Бугу, вочевидь, почали віддавати перевагу ранньослов’янські та давньоруські общини. Тоді ж обживається півострів на вигині ріки (сучасний о. Кемпа).
Певні групи археологічних пам’яток простежені за кілька кілометрів від річища Південному Бугу, зокрема вгору по річці Вишеньці (від закінчення вул. Стахурського до Барського шосе), а також довкола сучасної Вінниці, особливо на рельєфному південному вододілі Південного Бугу та Віннички (сучасні села Прибузьке, Тютьки, Лука-Мелешківська, Вінницькі Хутори, Щітки, Писарівка та ін).

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →