Розвиток торгівлі

За ревізією 1795 р. у місті числилося купців-християн 26 капіталів (родин). Усі вони були місцевими старовірами або новими переселенцями з Росії. У середовищі єврейської громади все більше її членів оголошували купецькі капітали.
Промишляли торгівлею у Вінниці також шляхтичі та іноземці. Маємо згадки про торгівлю книжками в місті у 1840-х рр. 15 червня 1844 р. вінницький купець 3-ї гільдії, дворянин іноземного походження Йосип Лех уклав угоду з вінницьким міщанином Павлом Білецьким про передачу книжок для продажу в містах і селах Подільської губернії, всього на суму 5474 зл. 12 гр. Книжки французькою, польською і російською мовами найрізноманітнішої тематики – релігійні, художні, історичні, філософські, медичні, технічні, господарські, фізико-математичні. Сама кількість книжок вказує на чималий ринок збуту. Головними ж покупцями були місцеві дідичі.
За відсутності серйозних промислових підприємств активне міське життя оберталося навколо торгівлі. Не дивно, що практично уся місцева буржуазія, яка зароджувалася й міцніла в зазначений період, за своєю суттю була компрадорською. Відтак питання про торгівлю є надзвичайно важливою сторінкою в історії міста.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →