Забудова міста у ХVІІІ ст.

У місті на кінець 80-х рр. ХVІІІ ст. нараховувалося 3700 мешканців. Економічне життя столиці воєводства зосереджувалося довкола ринку. Поряд стояли ратуша та єврейські крамниці. У межах міста були такі вулиці, як Капуцинська (або Довга), Шляхетська, Красносільська, Міська, Широка. До міста в’їздили із західної частини — через Летичівську браму. Від ринку до Бугу тягнулася Єрусалимка. Тут діяла синагога. Від мурів до ринку та Бугу йшли підземні ходи. Їх збудували єзуїти ще в ХVІІ ст. У підземеллі вони ж влаштували цвинтар.
У ХVІІ ст. Вінниця розширюється територіально: виростає у другій чверті століття т. зв. Завалля — Нове місто, біля Летичівської брами, а на південному заході — передмістя Садки.
На лівому березі Бугу поряд зі Старим містом постає Слобідка Дубицького, над р. Вінничкою — Вінницькі (або Старі) Хутори. Біля них виникають Малі Хутори, Щітки та Телепеньки. Напроти замку за старостування Й. Чосновського з’являється містечко Юзефпіль. Однак ця назва невдовзі поступилася іншій, нині знаній як Замостя. У 80-х рр. ХVІІІ ст. стає відомо про слободу Тяжилів над однойменною річкою.
Досить детально про ці частини міста, їх заселення оповідає нам люстрація Вінницького староства за 1789 р.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →