Віннниця - столиця Брацлавського воєводства 1598 р.

Наплив селян-хліборобів, з одного боку, та збільшення товарообігу із Західною Європою, з іншого, забезпечили певне економічне піднесення Брацлавщини та Вінниці.
Численні прийшлі селяни-хлібороби змінили кон’юнктуру місцевого ринку, який базувався головно на бджільництві та скотарстві. Старостинський уряд, дбаючи про якнайінтенсивнішу експлуатацію сільськогосподарських земель, усіляко протегує новим мешканцям. Така ситуація провокувала давніх міщан на обстоювання власних економічних інтересів і форм господарювання.
Вищезгадане економічне піднесення Вінниці спричинилося до перетворення її у 1598 р. на столицю Брацлавського воєводства. Набуття такого статусу стимулювало подальший розвиток міських промислів і торгівлі. Вже від початку ХVІ ст. у актових джерелах починають виступати міщани-ремісники. Першим згадується під 1508 р. “пан Пашина, кравець”. Відомо, що на другу половину ХVІ ст. у Вінниці були зброярі, ковалі, кравці, шевці. Проте найдавнішим промислом вінницьких міщан можна назвати виготовлення напоїв. На 1552 р. Вінниця мала 42 корчми.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →