Конфлікт з старостою Богушем Корецьким

Тривалий конфлікт був у зем’ян і з князем Богушем Корецьким. У 1551 р. зем’яни відмовилися виходити “на поле” разом із старостою, щоб перейняти на шляху татар. Міщани надіслали до великого князя делегата Івана Кошку з листом, в якому вони аргументували власну позицію кривдами з боку Корецького. Ця справа спричинила її розгляд панами-радою у м. Вільно. У відповіді великий князь намагався розмежувати і чітко окреслити обов’язки старости і зем’ян, він здивувався тому, що Б. Корецький зневажає давні звичаї, робить кривди й утиски підданим.
Наступна скарга (1552 р.) пов’язана із використанням старостою підвід для власних потреб, створення ним городень із пустих селищ, переховуванням в’язнів у замковій в’язниці та перевезенням їх від себе до столиці. У цій ситуації було знайдено компроміс. Щодо підвід справа вирішена на користь громади. Городні мав право робити той, хто користувався з уходів у покинутому селі.
Питання полонених вирішено так: якщо зем’янин упіймав злочинця, він може його й привести великому князю. Але утримувати злочинця має лише староста, оскільки в замку перебуває відповідна сторожа.
У цьому ж 1552 р. вінницькі міщани скаржаться на старосту у зв’язку з обмеженням права міщан “на входи”. Той вимагає від них за таке право “поклони” та “подарки”.

,

---

Сподобалась стаття чи сайт? Скористаєтесь кнопками що тут нижче:

---

  ←     →